به جرات می توان گفت کلیدی ترین و مهم ترین اتفاقات در طول تاریخ را زنان سبب گشته اند. از دیرباز این موجودات به ظاهر ضعیف ، ولی در باطن بسیار نیرومند همپا و همیار مردان در تمامی مراحل زندگی بوده اند. آنها را می توان مدیران خاموش و کم توقع هر خانه ای نام برد که با قدرت تمام می توانند هم در اجتماع باشند، هم خانه و زندگی را مدیریت کنند، و هم بار سخت باروری و رشد و نگهداری یک فرزند را بر عهده بگیرند. مسلما برای هر انسان امروزی و تحصیل کرده ای بسیار روشن و واضح است که نمی توان نقش مهم و اساسی زنان را در جامعه نادیده گرفت.جنسیتی که در حدود نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل داده و در بسیاری از جوامع دنیا صحبت از برابری های جنسیتی  در موردش دارند ، این دسترسی ها و برابری ها برای رسیدن به سطوح و موقعیت های بالاتر و فرصت های شغلی مهم تر هستند. همان گونه که واضح است خانواده اصلی ترین و پایه ای ترین نهاد در اجتماع است، و زن به طور قطع نقشی پررنگ و محوری در این نهاد دارد ، لذا اگر بتواند به رشد شخصی خود اهتمام بورزد، درحق تمام جامعه در تمامی سطوح لطف بزرگی کرده است. چرا که تمام فرزندان آینده ساز تحت تاثیر رفتار و تربیت مادران ، این موهبت های الهی دوست داشتنی هستند.

مزایای شاغل بودن خانم ها

از مزایای اشتغال زنان می توان به احساس امنیت روانی-مالی و احساس کارآمدی ، کمک به رفاه بیشتر مالی و آسایش خانواده ، برخورداری از ارتباطات بیشتر ، آگاهی از شرایط مهم روز، داشتن مستمری و بیمه برای دوران کهنسالی اشاره کرد. اگر پای صحبت های زنی شاغل بنشینید احتمالا از کمبود وقت و انرژی برایتان خواهد گفت. اینکه دیگر آن انرژی لازم که باید صرف بچه ها و همسر شود را بعد از زمان طولانی کار در خارج از منزل ندارد. برخی از این بانوان از سرد شدن روابط عاطفی خود با همسرشان که پیرامون گفتگوهای مالی در منزل رخ داده شکایت دارند. بگو مگو هایی از قبیل پول من یا پول تو لزومی ندارد که فقط خانم‌ها به دنبال مشاغل خانگی باشند. امروزه مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان از محبوبیت زیادی برخور است. بسیاری از شغل‌های خانگی را می‌توانید با آموزش خیلی کوتاه و کمترین سرمایه و درآمد در منزل خود انجام دهید و یک کار پردرآمد در منزل داشته باشید. کارهایی مانند وبلاگ نویسی، بازاریابی تلفنی، فروش كالا به صورت مزایده و حراج، ترجمه، تدریس خصوصی، پرورش گیاهان خانگی، طراحی و دوخت لباس، ساخت جعبه کادویی و عروسک سازی، فعالیت در صنعت خوراکی و غذای خانگی می‌توانند گزینه‌های خوبی برای یک کار پردرآمد در منزل باشند.

زنان شاغل موفق

در مجموع می توان گفت زنان پرچمدار الگوی صحیح مصرف در تمامی سطح جامعه نیز می باشند. در سال های اخیر شاهد رشد حضور زنان در اجتماع به عنوان نیروی کار فعال هستیم و انصافا می توان گفت این قشر توانا به خوبی توانسته اند توازن را در خانه و اجتماع برقرار نمایند ، آنها از پس مشاغل خود به خوبی برآمده اند و نشان داده اند که در تحقق اهداف مالی زندگی مشترک بسیار تاثیر گذار بوده و در کارشان موفق اند. نمونه های موفق بسیاری را می توان نام برد که در دنیای اقتصاد در جهان مثال زدنی هستند ، آن ها مادرانی موفق ، همسرانی آگاه و به روز  و مدیران و کارمندانی شایسته هستند. اگر به زنان اعتماد به نفس لازم را داد و آنها را آنگونه که شایسته است در جامعه پذیرفت می توان شاهد انقلاب عظیم اجتماعی – اقتصادی هم بود

شغل های زیر، بهترین شغل ها از لحاظ درآمد و با کمترین سرمایه هستند.فقط با کمی تلاش و کوشش در آموختن آنها و با صبر و حوصله و تبلیغات میتوانید درامد بالایی از انها بدست آورید.به فکر استخدام دولتی و استخدام های شرکتی نباشید ،خودتان شغلی بیافرینید و لذت آن را ببرید.امروزه با داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری  بدست اوردن شغل،کاری  بسیار سخت است زیرا هزاران فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور وجود دارد و هیچ نوع شغلی برای آنها وجود ندارد. بدون ریسک با داشتن کمترین سرمایه داشتن مشتری دائم و همیشگی درامد بالا اگر که شما هم شغلی دارید که هر ماه حقوقی می‌گیرید اما کفاف زندگی تان را نمی‌دهد و در فکر کار پردرآمد دیگری هستید نیاز نیست حتما از شغل خود خارج شوید و به دنبال کار جدید باشید.

نمونه ای از مشاغل مختلف برای خانم ها

۱٫     انیمیشن‌ساز

۲٫     داروخانه

۳٫     خدمات دستیار خانهکار با سرمایه کم برای زنان

۴٫     خدمات خیاطی

۵٫     کسب و کار جمع‌آوری بدهی

۶٫     فروشگاه ظروف و وسایل آشپزخانه

۷٫     ایده کسب و کار فروش و خدمات

۸٫     فروشگاه کتاب‌های دست‌دوم

۹٫     بازاریابی شبکه‌ای

۱۰٫ فروشگاه عینک۱۱٫ ایده کسب و کار فروشگاه الکترونیکی

۱۲٫ بی‌پی‌او (برون‌سپاری فرایند کسب و کار)

۱۳٫ کارشناس تغدیه

۱۴٫ کلاس‌های سرگرمی

۱۵٫ مربیگری ورزش

۱۶٫ نگهداری از کودکان

۱۷٫ ایده کسب و کار شرکت پیک‌

۱۸٫ خدمات غذایی سیار

کارآفرینی با سرمایه کم

۱۹٫ بسته‌بندی

۲۰٫ خدمات هم‌سفری

۲۱٫ برداشت آب باران

۲۲٫ مشاوره‌ی سبز

۲۳٫ ایده کسب و کار بوتیک

۲۴٫ خرید و فروش محصولات دست‌دوم

۲۵٫ فروشگاه سبز

۲۶٫ مراقبت از حیوانات خانگی

۲۷٫ دکوراسیون داخلی

۲۸٫ ایده کسب و کار خدمات باغبانی

۲۹٫ مدیریت بلایا

۳۰٫ ایده کسب و کار خدمات کارآگاهی

۳۱٫ نیازمندی‌های محلی

۳۲٫ خدمات دی‌جی

۳۳٫ همسریابی

۳۴٫ مشاور املاک

۳۵٫ آژانس مسافرتی

کار با سرمایه کم

۳۶٫ ایده کسب و کار راهنمای شغلی

۳۷٫ رزومه نویسی

۳۸٫ خدمات ابری یا میزبانی

۳۹٫ کلوپ سلامتی

۴۰٫ ایده کسب و کار خدمات غذای ارگانیک

۴۱٫ کلاس آشپزی

۴۲٫ خدمات برنامه‌ریزی مالی

۴۳٫ صنعت آکواریوم

۴۴٫ فروشگاه اسباب‌بازی

۴۵٫ خدمات الکتریکی

۴۶٫ ایده کسب و کار درمان زیبایی و اسپا

۴۷٫ کار آزاد

۴۸٫ فروشگاه کتاب آموزشی

۴۹٫ خدمات کترینگ

۵۰٫ سالن بازی                                                                                                                                      کار با سرمایه کم برای خانم ها

۵۱٫ عکاسی

۵۲٫ آژانس تبلیغاتی

۵۳٫ ایده کسب و کار مشاور سئو

۵۴٫ فروشگاه مواد لبنی یا شیر

۵۵٫ شیرینی‌فروشی

۵۶٫ نگهداری از آکواریوم

۵۷٫ ایده کسب و کار تاکسی سرویس

۵۸٫ فروش باتری و جای شارژ

۵۹٫ فست‌فود

۶۰٫ نانوایی

۶۱٫ غذای خانگی

۶۲٫ خدمات آسیاب آرد

۶۳٫ خدمات خرید و فروش بازار سهام

۶۴٫ خدمات کاریابی

۶۵٫ برگزار کننده‌ی جشن‌ها

۶۶٫ خدمات رسانه‌های اجتماعی

۶۷٫ ایده کسب و کار خدمات ترجمه

۶۸٫ تجهیزات ویدئو کنفرانس و اتاق جلسه

۶۹٫ خدمات تور درمانی

۷۰٫ ایده کسب و کار خدمات مشاوره‌ی تغذیه

۷۱٫ خدمات تزیین اتومبیل

۷۲٫ آموزشگاه رانندگی

۷۳٫ ایده کسب و کار پارکینگ خودرو

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *